Saskaņā ar mūsdienu pētījumiem, cilvēka organisms un tā funkcionālās sistēmas (šūnas, orgāni, audi) izdala ļoti vājus elektromagnētisko svārstību viļņus dažādās frekvencēs. Katram orgānam, katrai šūnai ir savs svārstību spektrs, veids un frekvence.
Jebkuras vielas, enerģijas un informācijas nonākšana ķermenī ir saistīta ar organisma atbildes reakciju kā rezultātā visa enerģētiskās informācijas struktūra mainās. Cilvēka ķermenis balstās uz dinamiskas hologrammas principu, kurā vadošo informācijas lomu spēlē elektromagnētiskais vilnis, svārstību procesi. Tādējādi hologrāfisks raksturs ir raksturīgs visa organisma darbībai un tajā tiek izplatīta tūlītēja informācija. Visas enerģētikas informācijas struktūras vai tās daļu kairinājums vai deformācija tiek atspoguļota vienā vai otrā pakāpē visos hierarhijas līmeņos vienlaikus.
Cēloņi, kas izraisa dažādus patoloģiskus apstākļus organismā, ir saistīti ar lauka (viļņu) iedarbības formu.
Pastāv trīs patoloģiskās elektromagnētisko lauku grupas:

Dabiskas izcelsmes:
• ģeopatogēnās zonas, Saules pastiprinātā aktivitāte, paaugstināta starojuma avoti utt.
Bioloģiskas izcelsmes:
• patogēno mikroorganismu, kas atrodami cilvēka ķermenī, un to toksīnu negatīvās sekas (vīrusi, baktērijas, sēnītes, tārpi, vienšūņi). Turklāt negatīva ietekme pēc patogēno mikroorganismu bojāejas un izvadīšanas no ķermeņa ietekmē starojumu uz ēterisko, astrālo un mentālo ķermeni. Šīm patoloģiskajām vibrācijām (enerģijas “atmiņas fantomiem”) pastāv gan hologrāfisko “solitonu” jeb kustīgo viļņu forma, gan stāvošo viļņu forma;
• iekšējās negatīvās informācijas ietekme no ierakstiem cilvēka negatīvā psihofizioloģiskā stāvokļa hologrāfiskajā formā (bailes, skaudība, dusmas utt.), kas tiek realizētas visā cilvēka dzīvē un tiek saglabātas zemapziņā stabilu patoloģisku formu veidā;
• negatīvas ārējās enerģijas un informācijas sekas programmu veidā (tas ko cilvēki sauc par ļauno aci, nolādēšanu, lāstu utt.), kā arī negatīvās smalkās pasaules būtņu ietekme;
Tehnoloģiskas izcelsmes:
• sadzīves tehnikas elektromagnētiskie lauki (televizori, datori, mobilie tālruņi, mikroviļņu krāsnis u.c.) un rūpnieciskie avoti (tele- un radiostacijas, citas raidīšanas ierīces, jonizējošā starojuma avoti, radionuklīdi, toksiskas vielas).

Gadiem ejot tiek uzkrāti patoloģiskie elektromagnētiskie lauki, kas rada šķēršļus (traucējumus), enerģijas informācijas kanālos starp fizisko ķermeni un “garīgajiem ķermeņiem”.
Evolūcijas laikā izstrādājušies adaptācijas mehānismi vairs nespēj patstāvīgi tikt galā ar kaitīgās vides ietekmi. Patogēno lauku iedarbības rezultātā rodas šūnu, orgānu, audu biolauka deformācija, enerģijas kanālu bloķēšana. Tas viss noved pie daudzu slimību attīstības.
Slimību ārstēšanai vienlaicīgi tiek veikti šādi pasākumi:
• patoloģisko elektromagnētisko svārstību (vīrusu, mikrobu, vienšūņu, tārpu, toksīnu u.c.) avotu likvidēšana.
• pašas patoloģiskās svārstības, ieskaitot stāvošos elektromagnētiskos viļņus un solitonus, likvidēšana padodot analoģiskas frekvences vilni, bet ar pretēju zīmi (saskaņā ar Mora terapijas principu).
• organisma imunitātes paaugstināšana, izmantojot biorezonanses iedarbības metodes enerģētisko procesu normalizēšanai meridiānos, čakrās un cilvēka biolaukā kopumā.
Mēģinājums ārstēt slimību ar vienu metodi parasti ir vai nu neefektīvs, vai arī nesniedz ātrus un noturīgus ārstēšanas rezultātus un noved pie slimību recidīva.
Dzintara strukturālās uzbūves īpatnības, tā fizikāli ķīmiskās un ārstnieciskās īpašības ļauj vienlaikus atrisināt visas trīs minētās slimību ārstēšanas problēmas.
Viens ķīmiskais elements atšķiras no otra ar protonu skaitu kodolā, kā arī elektronu skaitu un novietojumu ap kodolu. Starp kodolu un elektroniem noris mijiedarbība caur elektromagnētisko lauku. Katram ķīmiskajam elementam šī lauka viļņu raksturlielumi ir specifiski. Ir zināms, ka jebkura ķīmiskā reakcija, ieskaitot cilvēka organismā radušās ķīmiskās reakcijas, ir saistīta ar atomu atdošanu vai saņemšanu elektronos. Elektroniem ir kvantu viļņu īpašības un, saskaņā ar mūsdienu datiem, kalpo kā enerģijas un informācijas nesēji. Elektromagnētiskā lauka kvanti tiek uzskatīti par informācijas nesējiem bioloģiskajās sistēmās, kas saistītas ar šūnu darbību, vielmaiņas regulēšanu.
Dzintars, pēc ķīmiskās uzbūves, atbilst cilvēka organisma ķīmisko elementu (oglekļa, ūdeņraža, skābekļa, sēra, slāpekļa utt.) sastāvam.
Dzintara sildīšanas laikā brīvie elektroni to atstāj. Brīvo elektronu kvantu viļņu raksturojums atbilst redzamā gaismas starojuma spektram un cilvēka ķermeņa formas kvantu viļņu īpašībām.
Berzējot ādu ar dzintara disku (berze un dzintara sildīšana), brīvo elektronu fotonu enerģija tiek pārnesta uz ķermeni caur bioloģiski aktīvajiem punktiem (refleksogēnās zonas). Iedarbības rezultātā, organismā noris dažādas ķīmiskās reakcijas un brīvie elektroni dod enerģiju atbilstošās frekvences fotoniem. Līdz ar to dzintara ietekme, izmantojot bioloģiski aktīvos punktus uz cilvēka ādas, ne tikai veicina brīvo elektronu enerģijas pārnesi, bet, pats galvenais, šī enerģija sakrīt ar cilvēka ķermeņa frekvencēm. Biorezonanses rezultātā noris šūnu frekvences un amplitūdas atjaunošanās, orgānu audu atjaunošanās. Galu galā tiek atjaunotas ķermeņa adaptācijas spējas un veselība atgriežas.
Stimulējot akupunktūras punktus, dzintara biorezonanses refleksoterapija izraisa enerģijas pieplūdumu meridiānos kuros ir tās deficīts. Tajā pašā laikā, akupunktūras punktu stimulācija ļauj atbrīvot lieko enerģiju no pārlādētajiem meridiāniem, atverot dažus drošības vārstus. Tādējādi visa ķermeņa masāža ar dzintaru ļauj līdzsvarot enerģijas procesus cilvēka ķermenī (saskaņā ar austrumu pamatlikumu – starp Iņ un Jaņ) panākot atveseļošanos.