Dr. R.A. Rapijevs no Baškortostānas 2002. gadā tika atvēris dzintara veselības centrus Ufā un Čehijā Karlovi Vari. 2003. gada sākumā dzintara dziedniecības metode, izmantojot telpu, kuras sienas un grīda noklātas ar dzintara gabaliņiem, tika iekļauta Ginesa rekordu un Planētas rekordu grāmatās. 2003. gadā šo dzintara dziedniecības metodi arī tika patentējis. Pētījumi, ko veica Dr. R. A. Rapijevs, ir pierādījuši dzintara augsto efektivitāti cilvēku veselības uzlabošanā kopumā, pateicoties negatīvo jonu ieelpošanai un dzintarskābei, kas pie mums nonākuši kopš neatminamiem laikiem.

Dzintara telpā vienā sekundē veidojas 6000 negatīvi lādētie joni uz vienu kubikcentimetru. Salīdzinājumam: parastās dzīvojamās telpās to skaits ir līdz 100-200 joniem, priežu mežos Sočos un Kislovodskā tas sasniedz 600 jonus. Uzturoties dzintara telpā 30 minūtes caur plaušām un augšējiem elpošanas ceļiem ķermenis patērē vairāk nekā 5 miljardus negatīvo jonu, kas ir 60 reizes vairāk nekā dabiskos apstākļos. Dzintara telpā notiek pozitīvo jonu, ko sauc par sliktajiem, nomākšana. Pēc R. A. Rapijeva teiktā, tie dzintara telpā samazinās līdz 600 joniem 1 sekundē 1 kubikcentimetrā. Dabiskos apstākļos pozitīvo jonu skaits sasniedz 15 000 vai vairāk, kas ir atkarīgs no telpu apstākļiem. Turklāt tika atzīmēts, ka dzintara telpā radionuklīdu fons ir 32 reizes labvēlīgāks nekā dzīvokļos. Pēc autora domām, dabiskā joda klātbūtnes dēļ dzintarā, gaiss dzintara telpā kļūst sterils. Pašlaik sanatorijās, medicīnas centros, dažos uzņēmumos un pat veco ļaužu un invalīdu pansionātos tiek veidotas līdzīgas “dzintara terapijas” telpas. Tiek izveidotas īpašas terapeitiskās dzintara segas, spilveni, matrači, dzintara masieri, dzintara celiņi, masāžas galda pārklāji, dzintara inhalatori, dzintara kvēpināšana telpā utt.

“Dzintara piramīda” apvieno piramīdas un dzintara ārstnieciskās īpašības. Interese par piramīdām radās pagājušā gadsimta 30. gados, kad francūzis Antuāns Bovijs, atpūšoties Ēģiptē, pamanīja, ka mazie dzīvnieki, kas gāja bojā Lielajās piramīdās, nesadalījās, bet mumificējās. Bove uzcēla savu mazo piramīdu un atklāja, ka augļi ir sausi, bet nav sapuvuši. 40. gadu beigās radio inženieris no Čehoslovākijas Karls Drbals patentēja saplākšņa piramīdu, kur četru mēnešu laikā skuvekļa asmens nezaudēja spīdumu. Pagājušā gadsimta 70. gados Bils Šuls un Eds Petits atklāja, ka sēklas, kas uzglabātas piramīdveida traukos, dīgst ātrāk nekā sēklas, kas glabājas citos traukos.

Eksperimenti, kurus ASV veica Keitija Koggina un Bils Kerels, pierādīja, ka piramīdās uzglabāto augļu garša uzlabojas, kafija garšo mazāk rūgti, augļi ir mazāk skābi, vīns nesabojājas, saldēti ēdieni saglabā dabisko garšu. Piramīdas struktūras darbības princips nav pilnīgi skaidrs. Tiek uzskatīts, ka piramīda koncentrē noteiktus kosmiskās enerģijas veidus. Tika arī pamanīts, ka gaisam piramīdas iekšienē tiek uzlabots jonu līdzsvars, kuram ir ārstnieciska iedarbība.

Daudzi brīnumi tiek attiecināti uz piramīdveida formām, kas izgatavotas no saplākšņa. Tiek uzskatīts, ka cilvēki labāk guļ, palēninās novecošanās process, sadzīst apdegumi, sasitumi, griezumi, mazinās krampji, galvassāpes un zobu sāpes, nervu spriedze.

Līdzīga ietekme vērojama “dzintara piramīdās”, kas uzstādītas dzintara muzejā Jantarnijas ciemā, un sanatorijā “Jantarnijs Bereg” Svetlogorskas pilsētā, Kaļiņingradas apgabalā.

Zināma arī ārstēšanas metode – “Dzintara vanna”, ko 1999. gadā izgudroja YI.I. Bobko, V. P. Udalovs. Pamatā izmantota dzintara ietekme uz cilvēka bioloģiski aktīviem punktiem. Dzintars tiek sasildīts līdz 37-38 ° C temperatūrai. “Dzintara vanna” ir monolīta marmora plāksne, kas uzstādīta uz apsildāmas virsmas. Dzintara gabaliņi tiek uzlikti uz plātnes vienmērīgā kārtā. Monolītās marmora plātnes izmantošana ļauj nodrošināt vienmērīgu visu dzintara gabalu sasildīšanu. Papildus pieliktas marmora sānu malas ļauj izveidot vienmērīgu dzintara slāni, kas nodrošina saskari ar dzintaru apmēram 50% ķermeņa virsmas, tas ir, vienlaikus arī lielu skaitu bioloģiski aktīvo punktu.

Autori veiksmīgi ārstēja pacientus ar sirds un asinsvadu sistēmas slimībām, varikozām vēnām, locītavu un mugurkaula, plaušu slimībām, ieskaitot bronhiālo astmu, kuņģa-zarnu trakta slimības, holelitiāzi, hepatozi un aknu cirozi, uroloģiskās un ginekoloģiskās slimības, nierakmeņus, neirozes, centrālās un perifērās nervu sistēmas traumu sekas, mastopātiju, cistas, miomas, celulītu.

Autori izskaidro terapeitiskās darbības mehānismu ar ātru elektronu iedarbību, kas nāk no sakarsētā dzintara caur bioloģiski aktīviem punktiem cilvēka ķermenī. Dzintara terapijai nevienā gadījumā nebija negatīvu reakciju. Pēc ierosinātās metodes autoru domām dzintaram ir imūnstimulējoša, pretiekaisuma, rezorbējoša iedarbība, aktivizējot asinsriti patoloģiskajā zonā. Tas atvieglo bronhu spazmas, mazina iekaisumu elpošanas traktā. Visos gadījumos pacienti atzīmēja subjektīvu stāvokļa uzlabošanos un slimības patoloģisko simptomu regresiju, ko apstiprināja ar objektīvām pētījumu metodēm. Autoru piedāvātā ārstēšanas metode ar dzintaru nav invazīva, nerada infekcijas draudus un ir absolūti nekaitīga.